346067535_623053496554987_8012449008308236586_n.jpg

Serdecznie zapraszamy na konferencje Empatyczna Przestrzeń,która odbędzie się w Szkole w Pustyni

w dniu 20 maja 2023 w godz. 10:00 - 14:00

uczestnicy konkursu Teatru Jednego Aktora

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się konkurs dla przedszkolaków pod hasłem Teatr Jednego Aktora. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności aktorskich wśród najmłodszych.

Konkurs rozpoczął się od występu uczniów naszej szkoły z kl. I. Swoje umiejętności aktorskie prezentowali: Filip Podgórnik i Natan Zawierucha wierszami pt.„Jak to dobrze być chłopakiem” i „Gucio” witając przybyłych przedszkolaków i tym samym wprowadzając wszystkich w radosny i pogodny nastrój imprezy.

W konkursie udział wzięło 14 reprezentantów przedszkoli z terenu miasta i gminy Dębica,a każde z nich przygotowało krótki spektakl, w którym tylko jeden aktor wystąpił na scenie. W trakcie występów mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych i pomysłowych przedstawień. Dzieci wcielały się w role bohaterów z ulubionych bajek, opowiadały o przygodach zwierząt czy też prezentowały swoje talenty taneczne.

Jury pod przewodnictwem Moniki Rojek – Kałek dyrektor Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oceniało każde przedstawienie pod kątem pomysłowości, scenariusza, umiejętności aktorskich, a także kostiumów i scenografii. W trakcie obrad jury dzieci miały okazję do zwiedzania naszej szkoły.

Po długich naradach jury ogłosiło wyniki. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie na bardzo wysokim poziomie, a jury miało nie mały problem

z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsca. Mali aktorzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a przedszkolaki świetnie się bawiły i zdobyły nowe umiejętności.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

plakat TEATR JEDNEGO AKTORA.jpg

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości,

dostarczają mu bowiem obrazu pewnego przebiegu zdarzeń,

pozwalają przeżyć napięcia wobec tego, co może się stać

i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”.

R. Miller

Międzyprzedszkolny Konkurs

"TEATR JEDNEGO AKTORA"

Dyrekcja i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „UKRYTY DAR” w Dębicy

zapraszają

dzieci z przedszkoli z terenu miasta i gminy Dębica z oddziałów „0”

do udziału w Międzyprzedszkolnym Konkursie „Teatr Jednego Aktora”

Cele konkursu:

• zachęcanie dzieci do obcowania z różnymi tekstami literackimi, utworami poetyckimi

• i prozatorskimi polskiej i światowej klasyki dziecięcej

• inspirowanie dzieci do udziału w przedstawieniach teatralnych, scenkach dramowych, recytacjach wierszy i prozy.

Więcej informacji tutaj      ->

(regulamin, formularz zgłoszeniowy, zgody rodziców)